Marszałkowski Budżet Obywatelski

„Głubczycko-Prudnickie Zawody Wędkarskie” – zawody wędkarskie na zakończenie realizacji projektu.

W niedzielę, 30.08.2020 r. na zbiorniku w Zawiszycach odbyły się finałowe zawody w wędkarstwie spławikowym, podsumowujące projekt „Głubczycko-Prudnickie Zawody Wędkarskie” w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na finałowych zawodach swoją obecnością zaszczycili: Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Starosta Głubczycki Piotr Soczyński, Burmistrz Głogówka Piotr Bujak, Zastępca Burmistrza Kietrza Marceli Głogiewicz, Pan Bartosz Ostrowski Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Prezes ZO PZW Wiesław Miś i Wiceprezes ZO PZW Henryk Mach.

W zawodach zwyciężyli: w kat. dzieci – Jan Hauptman (koło PZW Głubczyce), w kat. seniorów – Bogdan Pietrzak (koło PZW Głubczyce). w kat. rodzin – Przemysław i Dawid Kowalscy (koło PZW Prudnik).

W projekcie uczestniczyło łącznie pięć kół Okręgu PZW Opole, tj. Branice, Głogówek, Głubczyce, Kietrz i Prudnik. Każde z kół PZW otrzymało nagrodę główną w postaci altan rekreacyjnych, która jest zarazem nagrodą za promocję sportu i działania na rzecz aktywizacji społeczności regionu.

Całość wydarzenia została sfinansowana ze środków budżetu województwa opolskiego w ramach projektu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.